Specjalista przeprowadzający szkolenie

Uczestnictwo w szkoleniach branżowych to doskonała szansa na pogłębienie swoich kompetencji oraz aktualizację wiedzy obejmującą najważniejsze dziedziny związane z wykonywanym zawodem. Szkolenia specjalistyczne są szczególnie istotne w branżach, w których wiedza ulega ciągłej aktualizacji i przemianom podyktowanym rozwojem nowych technologii. Doskonałym przykładem jest sektor IT, który wciąż rozbudowuje swoje możliwości i proponuje nowe rozwiązania w zakresie pełnionych usług. Dla pracowników związanych z IT priorytetem powinno być pozostawanie na bieżąco z najnowszą wiedzą i sposobami rozwiązywania problemów.

Analizując trendy w branży IT warto zwrócić szczególną uwagę na dynamicznie rozwijające się nowe metodyki wdrażania oprogramowania, takie jak DevOps. Ta kultura organizacyjna kładzie nacisk na automatyzację i integrację procesów pomiędzy zespołami development i operations. Dzięki tej syntezie możliwe jest osiągnięcie lepszej wydajności pracy i dostarczanie produktu w szybkim tempie przy zachowaniu maksymalnej efektywności zespołów.

W DevOps ważne jest ciągłe uczenie się oraz doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. Szkolenie z tego zakresu musi być kompleksowe, ale i szyte na miarę potrzeb konkretnego specjalisty, bowiem proces angażuje wiele osób o zróżnicowanych kompetencjach. Najlepiej więc wybierać szkolenia, które oferują personalizację materiału w zależności od grupy docelowej, a także postrzegają cały proces wdrażania oprogramowania jako jeden wielki integralny projekt, w którym każda zaangażowana jednostka powinna czuć odpowiedzialność za całość danego projektu.

Jak łatwo się domyśleć, rynek szkoleń IT jest bardzo bogaty, ale niestety jak to często bywa w przypadkach takiego kursu – nie każde z tych szkoleń będzie wartościowe. Jak wybrać dobre szkolenie, które sprawi, że uczestnik wyjdzie z niego z kompleksową wiedzą i nabędzie umiejętności używania jej w praktyce? Zostań z nami i dowiedz się, co charakteryzuje solidne szkolenia z dynamicznie rozwijającej się metody DevOps.

Zalety uczestnictwa w szkoleniach branżowych

Nie ma wątpliwości, że regularne branie udziału w branżowych kursach i szkoleniach wiążą się z wieloma korzyściami, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Osoby, które inwestują w samorozwój mają większe powodzenie na dynamicznie zmieniającym się rynku IT, a w pracy są zwykle bardziej doceniane finansowo i mogą negocjować z pracodawcą lepsze warunki zatrudnienia. Na polu prywatnym zalety uczęszczania na szkolenia to m.in. zwiększenie pewności siebie, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, a także rozbudowanie sieci społecznych.

Szkolenia DevOps są również poszukiwane przez zarządców firm, które chcą optymalizować swoje wyniki, szybciej dostarczać produkty klientom i stawiają na nowoczesne biznesowe rozwiązania. Wówczas posłanie zespołu na dedykowane, kompleksowe szkolenie z dziedziny DevOps może zupełnie zrewolucjonizować działanie firmy i doskonale wpłynąć na zwiększenie jej obrotów i efektywność wykonywanej pracy.

Rodzaje szkoleń devops (biznesowe i dla inżynierów)

Nowoczesne i kompleksowe szkolenia DevOps charakteryzuje spersonalizowanie ścieżek i możliwość dobrania kursów szytych na miarę potrzeb klientów. Dzięki temu uczestnicy nie muszą powtarzać znanego już materiału ani uczyć się wiedzy z zakresów, która nie jest esencją ich codziennej działalności. Zróżnicowanie szkoleń DevOps dla poszczególnych ról w firmie to innowacyjne podejście, które pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie treści do odbiorcy i tym samym całkowite zaspokojenie potrzeb klienta.

Wszystkie szkolenia DevOps są przygotowane z najwyższą starannością pod daną grupę docelową, a materiały szkoleniowe zróżnicowane pod kątem zaawansowania uczestników, tak aby kurs zawsze był zrozumiały i stymulujący intelektualnie.

Przygotowaliśmy dla Państwa zajęcia szkoleniowe dla dwóch dużych grup docelowych — dla biznesu i dla inżynierów:

 • W pierwszej grupie (biznesowej) zawarliśmy kursy dla kadry managerskiej, HR oraz dla technicznych pracowników IT. Kursy dla biznesu wprowadzają podstawy na temat DevOps w przystępny sposób. Ich nadrzędnym celem jest zaznajomienie uczestników ze specyfiką środowiska i metody DevOps na tyle, aby cała organizacja mogła w sposób płynny korzystać z tego sposobu pracy przy tworzeniu oprogramowania. Kursy operują na większym poziomie ogólności niż specyficzne techniczne szkolenia na inżynierów, bo ich głównym zadaniem jest zmiana myślenia na temat metodyki pracy, a nie zagłębianie się w konkretne techniczne szczegóły. Dzięki szkoleniu dla biznesu organizacja ma szansę sprawniej rekrutować DevOpsów, lepiej odpowiadać na potrzeby takich pracowników w swojej firmie, a także dogłębnie zrozumieć sam proces tworzenia pracy według nowoczesnych metod oraz sposobów na optymalne wykorzystywanie ich potencjału w celu zwiększenia obrotów w firmie.
 • Drugi rodzaj kursów to szkolenia DevOps dla inżynierów. W grupie docelowej  znajdują się takie specjalności jak developer, programista, administrator czy tester. Tego rodzaju zajęcia będą dużą wartością dla devops engineer’ów, którzy zajmują się zarówno infrastrukturą, jak i Observability, czy obsługują takie zadania jak automatyzacja CI/CD i testowanie aplikacji. Kursy nie zawężają się tylko do zapoznania z konkretnymi narzędziami, ale na wdrażaniu wygodnych, optymalizujących pracę rozwiązań do codziennej pracy. Doświadczenie zdobyte na szkoleniach DevOps engineer da uczestnikom umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów klienta i nauczy dużej elastyczności w działaniu.

Różnice programowe w różnych rodzajach szkoleń

Biorąc pod lupę poszczególne szkolenia DevOps można zauważyć, że ścieżka dla Biznesu i dla Inżynierów zdecydowanie różni się od siebie w kwestii programu nauczania.

Dla Biznesu przewidziano takie zagadnienia jak m.in.:

 • dyskusja czym DevOps jest, a czym nie jest i dlaczego ma bezwzględny sens dla biznesu,
 • ustalenie cech prawidłowego wdrożenia i miar sukcesu dla biznesu,
 • jakie elementy DevOps służą zapewnieniu jakości i dlaczego biznes powinien mieć je na uwadze,
 • architektura DevOps organizacji, wymagania dla biznesu (ze strony IT) i vice versa,
 • przykładowa realizacja produktu, usługi i tradycyjnie ujętego projektu w metodyce DevOps,
 • jak ocenić, że idziemy dobrą drogą i dobrze wydajemy pieniądze,
 • ścieżki kariery DevOps, a pokolenie xyz. Jakie cechy wymagane są od fachowca, który odnajdzie się w tym nurcie,
 • styk „Biznes- IT”, wskaźniki „prawdziwego” sukcesu ROI i TCO,
 • „Bolesne anty przykłady” – dyskusja i nauka na błędach innych. 

Jak widać, przygotowane szkolenia polegają głównie na prezentacji założeń DevOps i raczej “miękkim” podejściu do tematu, który pozwala na wdrożenie integracji metodyki DevOps do organizacji z pełnym zrozumieniem jej założeń, zalet, ale i wyzwań, jakie stoją przed firmami, które decydują się na to rozwiązanie. Udział w szkoleniu dla biznesu ma być drogowskazem i pomocą w trudnym zadaniu, jakim jest implementacja nowoczesnego rozwiązania DevOps dla biznesu.

W przypadku szkoleń dla inżynierów przewidziane są trzy ścieżki, które w sposób kompleksowy serwują wiedzę z zakresu technicznego, praktyki korzystania oraz praktyki wdrożeń w organizacjach. W ramach jednej ścieżki uczestnik może wybrać kilka szkoleń, które oscylują wokół takich zagadnień jak Observability, jakość, automatyzacja CI/CD czy bezpieczeństwo. Elastyczne warunki szkoleń DevOps pozwalają na indywidualny dobór szkoleń wedle własnych preferencji i aktualnych potrzeb w zespołach.

Wiedza teoretyczna i praktyczna do zdobycia na szkoleniach

Wszystkie szkolenia w ofercie bazują na podejściu, że teoria i praktyka to integralne połączenie potrzebne do osiągnięcia zadowalającego efektu. Szkolenia są pomyślane w ten sposób, aby każdy uczestnik mógł wyciągnąć jak najwięcej i został absolutnym mistrzem w swoich dziedzinach.

Ciekawym rozwiązaniem stawiającym na absolutnie praktyczne wykorzystanie wiedzy jest tzw. Akademia DevOps, czyli profesjonalny trening stawiający maksymalny akcent na umiejętność skutecznego wykorzystania tej metody  w realiach danego Klienta. W każdym z przygotowanych szkoleń z profesjonalnym trenerem czeka na Państwa szereg ćwiczeń i merytorycznych materiałów, a na wszelkie dodatkowe pytania odpowiedzą nasi wykwalifikowani specjaliści. Tematyka i zakres kursów dla inżynierów to unikatowa wiedza poparta wieloletnią praktyką wdrożeniową. Wyselekcjonowana wiedza i przyjazna forma sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.

Przykładowe szkolenia z oferty i ich program

Oferta szkoleniowa w zakresie DevOps wciąż się rozrasta, wedle zapotrzebowania naszych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi kursami i prześledzenia ich zakresów tak, aby dobrać idealne rozwiązanie dla swoich potrzeb. Program szkoleń dostępny jest do prześledzenia dla każdego! Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań naszym specjalistom, którzy chętnie posłużą pomocą w doborze idealnego szkolenia!